Odwiedzając moją stronę po raz pierwszy pewnie zastanawiasz się z kim masz do czynienia. Dlatego w dzisiejszym, pierwszym poście na moim nowym blogu, chciałbym pokrótce opisać kim jestem, jaka jest moja misja i w jaki sposób ją będę realizował.

Moja historia

Pewnie rzuciło Ci się w oczy hasło, które widnieje na stronie głównej. Mógłbym do tego dorzucić czym aktualnie zajmuje się zawodowo, czyli, że jestem trenerem biznesu i Scrum Masterem. Myślę jednak, że warto żebym napisał pokrótce o swojej historii, która de facto skierowała mnie do miejsca, w którym aktualnie jestem i dzięki której ten blog powstaje.

Zacznę od tego, że odkąd pamiętam, jeśli chodzi o moją karierę zawodową, byłem w mniejszym lub większym stopniu związany ze szkoleniami czy to inna formą przekazywania wiedzy.

W czasie moich studiów na Politechnice Warszawskiej miałem okazję udzielać sporo korepetycji. Dotyczyły one zarówno tych związanych z przedmiotami, które miałem na uczelni ale także duża część moich uczniów były to osoby przygotowujące się do matury z matematyki. 

W tamtym okresie także byłem aktywnym członkiem organizacji studenckiej, gdzie pełniłem różne funkcje także tą związaną ze szkoleniami. Niewątpliwie moim najlepszym wspomnieniem z tamtego czasu jest przeprowadzenie szkolenia z wystąpień publicznych nad morzem na wyspie Krk w Chorwacji. Swoją drogą istnieje nagranie tego wystąpienia, może je kiedyś pokaże szerszej publiczności 🙂

Zaraz pod koniec swojej przygody na uczelni pracowałem jako koordynator szkoleń w firmie szkoleniowej w Warszawie. Była to bardzo ciekawa przygoda, która pokazał mi szkolenia od strony, która nie zawsze jest widoczna dla ich uczestników. To doświadczenie dało mi też pogląd na to jak wyglądał rynek szkoleniowy w tamtym czasie.

Potem przyszedł czas na karierę w korporacji. Przez pierwsze dwa lata zajmowałem się księgowością funduszy inwestycyjnych by przez kolejne dwa pracować w zarządzaniu projektami. Poza moimi codziennymi obowiązkami prowadziłem także szkolenia, czy to związanych z moją codzienną pracą (i narzędziami w niej używanymi) czy w ramach działalności w grupach Diversity & Inclusion. Jednym z ciekawszych doświadczeń było wystąpienie w panelu dyskusyjnym na temat komunikacji międzypokoleniowej co też zapoczątkowało moje szkolenia na ten temat, które przeprowadzałem wewnątrz firmy.

I tak dochodzimy do momentu w którym zdecydowałem się na przebranżowienie do roli Scrum Mastera. Sam proces zajął mi około roku ale dzięki temu stworzyłem warsztat który pomógł kilku osobom na drodze do zdobycie pierwszej pracy na tym stanowisku.

Pracując jako Scrum Master prowadzę sporo szkoleń i warsztatów i często wystepuje w roli facylitatora. Z racji mojego odwiecznego zamiłowania do przekazywania wiedzy przeprowadzam także szkolenia poza swoja pracą etatową. Myślę, że ten kierunek działalności zawodowej był także wynikiem zrobionego testu Gallupa.

Pomiędzy tymi wszystkimi aktywnościami zawodowymi szukałem okazji do dodatkowych aktywności. Dzięki nim miałem możliwość wystąpienia na różnego rodzaju konferencjach czy meetupach, przeprowadzenia szkoleń czy wreszcie stworzenie z grupką znajomych społeczności Agile pod Wawelem. Na moment pisania tego posta (marzec 2024) zorganizowaliśmy 17 spotkań dla wszystkich sympatyków zwinności.

Osiągnięciem z moich kilku ostatnich lat jest także niewątpliwie podcast, który na ten moment ma 44 odcinki.

Zapytasz jednak – co robię i planuje robić?

Moja misja

Moją misją jest to, by usprawniać życie firm i ludzi poprzez metody i narzędzia, których niezliczona ilość występują aktualnie na rynku. Chcę wyciągać z nich esencję i przekazywać ją moim klientom. To co chcę robić wynika z tego, że dostrzegam potrzebę tego by pomagać organizacjom w dopasowaniu właśnie tych metod i narzędzi do ich konkretnych potrzeb. Myślę, że pracując na różnych stanowiskach mieliśmy okazję wprowadzana zmiany lub czegoś nowego (np. procesu) “na siłę”. Uważam, że nie tędy droga.

W jaki sposób będę realizował swoją misję?

Szkolenia, konsultacje i rozwiązania szyte na miarę.

Przygotowałem kilka tematów szkoleń, których pełną listę można zobaczyć tutaj (link). Na ten moment skupiam się na tym by przeprowadzać je w formie zamkniętej czyli dla konkretnej organizacji, jednak nie wykluczam opcji szkolenia otwartego dla wszystkich tych, których dany temat będzie interesował.

To co jest istotne w moich szkoleniach, to pomimo tego, że ich agend jest predefiniowana, to jestem otwarty na jej modyfikacje, w zależności od potrzeb Twojej organizacji.

O pozostałych formach współpracy możesz przeczytać na podstronie Współpraca

Publikacje na LinkedIn

Jest to moje główne medium społecznościowe, poprzez które można się ze mną najszybciej skontaktować. Zamieszczam tam publikację, które skupiają się między innymi na rozwiązywaniu konkretnych problemów organizacji czy wprowadzaniu danych metod i narzędzi. Piszę tam także na temat swojej pracy trenera biznesu i moich działalności poza zawodowych.

Newsletter

Co miesiąc będę wysyłał przydatne metody i narzędzia, które moga pomóc Ci zarówno w życiu prywatnym jak i w firmie. Poprzez to medium będę informował także o najbliższych szkoleniach otwartych jakie będę przeprowadzał. 

Blog

Miejsce, w którym aktualnie się znajdujesz. Posty będą skupione wokół metod, narzędziach i procesów ale także efektywności osobistej. Ten ostatni temat jest mi szczególnie bliski, gdyż dwa blogi, które do tej pory prowadziłem skupiały się właśnie wokół tego tematu.

Podcast

Podcast “Change Your Mind” , który do tej pory był miejsce z wywiadami z interesującymi ludźmi z całego świata, zmienił od tego roku swoją formuła i skupia się na aspektach pracy trenera biznesu.

Co dalej?

Zapraszam Cię do śledzenia mojej strony i bloga i obserwowania mojej działalności, będzie mi bardzo miło! 🙂 Jeśli masz jakieś pytania, to tak jak wspomniałem wcześniej, można się najszybciej ze mna skontaktować poprzez Linkedin albo umówienie darmowej konsultacji.

A tymczasem życzę Ci wszystkiego dobrego!

Dawid

Bądźmy w kontakcie
+48 519 876 817
kontakt@dawidchudek.com

Usprawniam życie firm i ludzi poprzez metody i narzędzia.

© Copyright 2024 - Dawid Chudek | Polityka prywatności

Projekt i realizacja: